Toiminta-avustukset vuodelle 2020 ovat nyt haettavissaPohjanmaan Osuuspankki avaa vuoden 2020 toiminta-avustusten haun perjantaina 20.12. Jaettavien toiminta-avustusten kokonaissumma tulee olemaan vuodelle 2020 yhteensä 25.000 euroa. Haettavat avustussummat ovat 1.000, 500 ja 200 euroa. Haku on avoinna 31.1.2020 asti.

Toiminta-avustusten haku otettiin käyttöön ensimmäistä kertaa vuonna 2019. Saimme uudesta toimintamallista paljon kiitosta, kuten myös kehitysehdotuksiakin tulevaisuutta ajatellen. Olemmekin päättäneet laajentaa toiminta-avustusalueen käsittämään pankkimme koko toiminta-alueen. Näin ollen vuoden 2020 avustusta voivat hakea Alahärmän, Evijärven, Kauhavan, Kortesjärven, Oulun, Ylihärmän sekä Ylistaron alueella toimivat seurat ja yhdistykset.

Toiminta-avustusta haetaan sähköisellä lomakkeella.

Edellytyksenä toiminta-avustuksen saamiselle on pankin asiakkuus sekä annetun sponsoroinnin näkyminen selkeästi seuran tai yhdistyksen toiminnassa ja markkinoinnissa. Päätökset toiminta-avustuksen saajista tehdään helmikuun loppuun mennessä. Toiminta-avustuksen saajat ilmoitetaan pankin käyttämissä viestintäkanavissa.

Lisätietoa toiminta-avustuksesta ja sen hakemisesta antaa Pohjanmaan Osuuspankin markkinointipäällikkö Kari Hernesniemi (puh. 020 110 5505, kari.hernesniemi@poppankki.fi).

Hae toiminta-avustusta