Hyppää sisältöön

Toiminta-avustusten haku 2021

Pohjanmaan Osuuspankki avaa vuoden 2021 toiminta-avustusten haun perjantaina 5.2.2021. Jaettavien toiminta-avustusten kokonaissumma tulee olemaan vuodelle 2021 yhteensä 25.000 euroa. Haettavat avustussummat ovat 1.000, 500 ja 100 euroa. Haku on avoinna 5.3.2021 asti.

Toiminta-avustusalue käsittää koko fuusion jälkeisen pankkimme toiminta-alueen. Näin ollen vuoden 2021 toiminta-avustusta voivat hakea Alahärmän, Evijärven, Kauhavan, Kortesjärven, Oulaisten, Oulun, Sievin, Tiistenjoen, Ylihärmän, Ylistaron sekä Ylivieskan alueella toimivat seurat ja yhdistykset.

HUOM! Edellytyksenä toiminta-avustuksen saamiselle on pankin asiakkuus sekä annetun sponsoroinnin näkyminen selkeästi seuran tai yhdistyksen toiminnassa ja markkinoinnissa.

Toiminta-avustusta haetaan tällä sähköisellä lomakkeella. Päätökset toiminta-avustuksen saajista tehdään maaliskuun loppuun mennessä. Toiminta-avustuksen saajat ilmoitetaan pankin käyttämissä viestintäkanavissa.

Toiminta-avustusten hakulomake löytyy täältä.

Lisätietoa toiminta-avustuksesta ja sen hakemisesta antaa Pohjanmaan Osuuspankin markkinointipäällikkö Kari Hernesniemi (puh. 020 110 5505, kari.hernesniemi@poppankki.fi).

Haluaisitko tulla POP Pankin asiakkaaksi?

Ota yhteyttä